Kierunek Lekarski

Rok akademicki 2023/2024

Zajęcia z Otolaryngologii Dziecięcej (IV rok)

Zajęcia w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej odbywają się w trybie stacjonarnym.

Tryb zajęć może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej oraz zarządzeń Rektora.

Zajęcia z Otolaryngologii Dziecięcej podzielone są na ćwiczenia stacjonarne oraz seminaria w formie kursu e-learningowego.

Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest obecność na zajęciach stacjonarnych oraz ukończenie kursu e-learningowegoPytania z zakresu otolaryngologii dziecięcej wchodzą w skład egzaminu z Otolaryngologii, który odbywa się według zasad ustalonych przez Klinikę Otolaryngologii.

Zajęcia praktyczne w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej odbywają się w środę, czwartek i piątek drugiego tygodnia bloku z Otolaryngologii. Grupa "poranna" ma zajęcia w godzinach 8:30-10:45, a grupa "popołudniowa" w godzinach 10:45-13:00.

Klinika Otolaryngologii Dziecięcej WUM mieści się w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCKWUM im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego, ul. Żwirki i Wigury 63A, na 4. piętrze, w bloku 4G-4H.

Na zajęcia praktyczne studenci przychodzą w zmienionym obuwiu i w fartuchach.

Na wyznaczoną godzinę należy stawić się w sali seminaryjnej Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej (pokój 4H 060). Należy przebrać się w szatni studenckiej na poziomie -1.

Ewentualna nieobecność na ćwiczeniach praktycznych musi być uzasadniona i wymaga odrobienia dnia ćwiczeniowego z inną grupą. Student musi umówić odrabianie zajęć w Sekretariacie Kliniki. Przypadki losowe i szczególne będą rozpatrywane indywidualnie.

Studenci odrabiający przedmiot oraz mający indywidualny tok studiów, którzy dopisują się do listy innej grupy, muszą mieć zgodę Dziekana oraz zgłosić ten fakt również w sekretariacie Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej przed rozpoczęciem zajęć. Nie wystarczy zgłoszenie w Klinice Otolaryngologii na Banacha!

Adiunkt odpowiedzialna za dydaktykę: dr n. med. Monika Jabłońska-Jesionowska

Kurs e-learningowy odbywa się pod adresem: e-learning.wum.edu.pl

Logowanie do e-learningu jest takie samo, jak do portalu SSL-VPN. Dostęp do kursu mają studenci grupy odbywającej aktualnie zajęcia z Otolaryngologii i Otolaryngologii Dziecięcej.