Ratownictwo Medyczne

Rok akademicki 2023/2024

Zajęcia z Otolaryngologii Dziecięcej (Ratownictwo Medyczne)

Zajęcia w Klinice Otolaryngologii Dziecięcej odbywają się w trybie stacjonarnym.

Tryb zajęć może ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemiologicznej oraz zarządzeń Rektora.

Wymiar zajęć dydaktycznych dla studentów ratownictwa medycznego wynosi 16 godzin zajęć praktycznych i 7,5 godzin wykładów.

Ćwiczenia odbywają się w semestrze letnim w poniedziałek i wtorek (dla pierwszej połowy grupy) lub w środę i czwartek (dla drugiej połowy grupy) w ramach bloku z otolaryngologii dziecięcej. Na koniec drugiego dnia zajęć studenci piszą test zaliczający.

Zajęcia prowadzone są na terenie Oddziału Klininczego Otolaryngologii Dziecięcej i Pediatrii DSK, przy ul. Żwirki i Wigury 63a - odcinek 4H.

Terminy wykładów zosaną ogłoszone.

Zaliczenie zajęć uzyskuje się na podstawie obecności i aktywnego uczestnictwa w zajęciach oraz zaliczenia testu na koniec zajęć.

Osoba odpowiedzialna za dydatktykę: lek. Karolina Raczkowska-Łabuda

W Bibliotece oraz na stronie Skrypty Online (w SSL-VPN) znajduje się skrypt "Medycyna Ratunkowa w Otolaryngologii Dziecięcej"  pod redakcją dr hab. n. med. Lidii Zawadzkiej-Głos, obowiązujący dla studentów Ratownictwa Medycznego.